Телефон довіри:
0512539518
0931703079
Кол-центр:
0676904009

0512530661
0800504001
(безкоштовно)
callcentre@energy.mk.ua
Канцелярія:
kanc@energy.mk.ua
Телефон довіри:
0512539518
Кол-центр:
0931703079
0676904009

, 0512530661
0800504001
(безкоштовно)
callcentre@energy.mk.ua
Канцелярія:
kanc@energy.mk.ua

У АТ “МИКОЛАЇВОБЛЕНЕРГО” ВІДЗНАЧИЛИ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

 

26 квітня 2019 до Всесвітнього дня охорони праці в АТ “Миколаївобленерго” провели круглий стіл з керівниками та представниками служб АТ «Миколаївобленерго». На захід були запрошені почесні гості - представники Управління Держпраці у Миколаївській області та Фонду соціального страхування України в Миколаївській області.

На початку засідання круглого столу із вступним словом до присутніх звернувся заступник Генерального директора з охорони праці та пожежної безпеки АТ «Миколаївобленерго» Федченко В.П. Він привітав присутніх з Всесвітнім Днем охорони праці та відмітив, що цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці: «Безпечне та здорове майбутнє праці» та довів, що в 2019 році Міжнародна організація праці відмічає 100-річний ювілей свого заснування та розповів про історичні факти та причини її заснування.

Головне питання круглого столу - як створити та забезпечити безпечне та здорове майбутнє праці для всіх працівників під час їхньої трудової діяльності не залежного від їхнього віку та статі, професії та виду діяльності.

В продовж 2017-2018 років в Україні відбувається відтік за кордон кваліфікованого працюючого населення країни. Враховуючи таку ситуацію, наше завдання – зберегти працююче населення, як безцінний потенціал для майбутнього становлення сильної держави.

Він запропонував вшанувати пам’ять загиблих працівників від нещасних випадків хвилиною мовчання.

З доповіддю виступив начальник служби охорони праці та пожежної безпеки АТ «Миколаївобленерго» Бровченко В.Г., який розповів присутнім, що заходи до Всесвітнього дня охорони праці 2019 року спрямовані на те, щоб привернути увагу до проблем, пов'язаних з питаннями охорони праці, показати надзвичайну важливість покращення умов праці для всіх працівників Товариства, активізувати зусилля щодо захисту їхніх трудових прав.

У своїй доповіді Бровченко В.Г. проаналізував причини нещасних випадків, що сталися на підприємствах енергетичної галузі та окремо в Товаристві у 2018 році. Детально ознайомив присутніх зі причинами настання нещасних випадків, їхньою помісячною частотою виникнення, особливу увагу приділив нещасними випадкам причиною виникнення яких стало: ураження електричним струмом працівників, падіння з висоти та під час пересування та погіршення самопочуття.

Доповів присутнім статистичні показники невиробничого травматизму  працівників АТ «Миколаївобленерго». Так, протягом 2018 року обліковано 159 випадків невиробничого травматизму, з них найбільшу кількість – 53 травмовані особи (34% від загальної кількості травмованих), складають працівники професії електромонтер з експлуатації розподільних мереж.

Крім того, Бровченко В.Г. підкреслив, що основна ціль роботи служби охорони праці та пожежної безпеки підприємства - запобігання травматизму працівників (як виробничого, так і невиробничого характеру) та професійних захворювань шляхом створення безпечних умов праці та максимального обмеження впливу шкідливих факторів на здоров'я працівників при виконанні поставлених виробничих завдань, а також  розповів про шляхи вирішення цих задач.

Виходячи з викладеного, забезпечення належного рівня охорони праці, організації гідних і безпечних умов праці є основним завданням для служби охорони праці та пожежної безпеки і керівництва Товариства при виконанні персоналом підприємства своїх функціональних обов'язків. Особливу увагу в цьому напрямку необхідно приділяти молодим кадрам, яким необхідно отримати необхідний досвід і знання при проходженні професійне навчання.

Виступив начальник відділу страхових експертів з охорони праці Миколаївського міського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області Черкасов Ігор Анатолійович, який подякував керівництво АТ «Миколаївобленерго» за роботу на належному рівні по забезпеченню безпечних умов праці працівників підприємства та відмітив, що профілактика виробничого травматизму і безпека праці є сьогодні одним з пріоритетних завдань, однак, у разі нещасного випадку при виконанні службових обов’язків або професійних захворювань – кожен офіційно працевлаштований отримає гарантовану допомогу від Фонду соціального страхування України.

Окрім реабілітації, усі потерпілі на виробництві мають право на фінансування за рахунок коштів Фонду таких соціальних послуг: діагностика; лікування в закладах охорони здоров’я, у тому числі оперативні втручання, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення; протезування; медичний догляд; забезпечення спеціальними засобами пересування (колясками); санаторно-курортне лікування тощо.

Черкасов І.А. розповів про останні резонансні нещасні випадки на виробництві в розслідуванні яких приймали участь працівники Фонду на території Миколаївської області та наголосив на тих заходах з охорони праці вжиття яких могло б попередити їхнє виникнення.

Він підкреслив, що Фонд соціального страхування завжди готовий надати необхідну допомогу з питань забезпечення прав застрахованих осіб, закликав до співпраці присутніх представників Товариства по здійсненню заходів щодо профілактики нещасних випадків, поширення позитивного досвіду у створенні безпечних умов праці на підприємстві та конкретних робочих місцях, формуванні у керівництва та працівників свідомості щодо відповідальності за власну безпеку та життя.

Виступив начальник відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Миколаївській області Агарков Дмитро Юрійович, який зупинився на основних причинах нещасних випадків, які відбулися в 2018 році на підприємствах Миколаївської області, розповів про останні резонансні нещасні випадки на виробництві в розслідуванні яких приймали участь працівники Управління Держпраці у Миколаївській області та наголосив на тих заходах з охорони праці вжиття яких могло б попередити їхнє виникнення.

Довів статистичні дані травматизму за 2018 рік по Україні.

Звернув увагу присутніх на те, що в організації роботи на такому підприємстві, як АТ «Миколаївобленерго» «дрібниць» не буває. Працівники повинні бути належним чином підготовлені, тому що безпека роботи здебільшого залежить від них самих. Він закликав не приховувати нещасні випадки, а ретельно і об'єктивно розслідувати їх причини, щоб надалі уникнути їхнього повторення. Агарков Д.Ю. ще раз привітав присутніх із Всесвітнім днем охорони праці, подякував за їх сумлінну працю та побажав, щоб нещасних випадків на підприємстві більше не було.

З доповіддю виступив заступник генерального директора з охорони праці та пожежної безпеки АТ «Миколаївобленерго» Федченко В.П., який проаналізував роботу дирекції з охорони праці та пожежної безпеки та доповів, що на фінансування заходів з питань охорони праці в 2018 році було заплановано 6 692 700 грн, а фактично освоєно - 6 205 500 грн., що становить 1,84% від фонду заробітної плати за попередній рік. На заходи з охорони праці у 2019 році заплановано витратити 4 906 660 грн.

Основними статями витрати з охорони праці у 2018 році були:

- забезпечення працівників спеціальним одягом та взуттям, засобами індивідуального захисту – 2 332 070 грн.;

- навчання з питань охорони праці – 57 890 грн.;

- забезпечення працівників спецхарчуванням – 349 500 грн.;

- проведення медичних оглядів працівників - 441 000 грн.;

- проведення атестації робочих місць - 90 000 грн.;

- забезпечення заходів пожежної безпеки – 1 639 200 грн.

Федченко В.П. сказав, що, незважаючи на всі докладені зусилля в цьому напрямку, нам є ще над чим працювати, адже мета у нас одна - досягнення такого рівня охорони праці, при якому буде відсутній виробничий травматизм.

У відповідності до затверджених планів та програм у навчальному центрі АТ «Миколаївобленерго» у 2018 році підвищили свій професійний рівень 379 працівників Товариства. Також, 2875 працівникам підприємства, які зайняті на роботах з підвищеною небезпекою було проведено щорічне 30 годинне навчання з питань охорони праці та пожежної безпеки.

В своєму заключному виступі заступник генерального директора з охорони праці та пожежної безпеки Федченко В.П. подякував присутнім за участь в засіданні «круглого столу» та, з огляду на вищевказане, нагадав керівникам структурних підрозділів Товариства про їх відповідальність за правильну організацію роботи, контроль за дотриманням вимог правил та нормативно-правових актів з охорони праці, якісне, професійне навчання підлеглого персоналу, особливо молоді, необхідність своєчасного вжиття заходів для попередження виникнення нещасних випадків та зазначив необхідність проведення відповідної роз’яснювальної роботи.

За результатами роботи «круглого столу», усвідомлюючи важливість порушеного питання, всіма учасниками була досягнута згода в необхідності проведення конкретних заходів, спрямованих на збереження здоровя працюючого населення як безцінного  потенціалу для розвитку держави. Тільки спільними зусиллями і завдяки комплексному підходу можна забезпечити організацію належних умов роботи працівників та будувати плани на безпечне та здорове майбутнє праці в Україні.

Техніко-економічні показники
Фінансово-економічні показники
Інвестиційна програма
Плани розвитку ОСР
Державні закупівлі
Антикорупційна програма
Інформацію про факти порушення Антикорупційної програми АТ "Миколаївобленерго" повідомляти за номером телефону +380 512 53 91 72

Інформацію про факти порушення Антикорупційної програми АТ "Миколаївобленерго", вчинення корупційних або повязаних з корупцією правопорушень (далі - повідомлення) можна повідомляти наступними засобами звязку:

  • номер телефону - +380 512 53 91 72;
  • адреса електронної пошти - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Години прийому усних та письмових повідомлень Уповноваженим з антикорупційної діяльності: з понеділка по четвер з 8:00 до 17:00, пятниця з 8:00 до 16:00 (обідня перерва з 12:00 до 12:48), за адресою: м.Миколаїв, вул.Громадянська, 40, І корпус, каб. 101.


Вайбер-бот АТ"Миколаївобленерго"
Вайбер-бот АТ Миколаївобленерго