Ще один крок до покращення якості та надійності електропостачання
Електричних підстанцій в Україні величезна кількість, підрахувати точно не має можливим. Вони використовуються для електропостачання будь-яких об'єктів - від житлових будинків і торгових центрів до величезних заводів, залізничних тягових підстанцій і вітрових електростанцій. Більшість об'єктів мережевої інфраструктури України, до яких відносяться і підстанції, були побудовані ще в 1950-1980 х роках, які на сьогоднішній час вже безнадійно застаріли. Окрім цього, за останні роки істотно зросло енергонавантаження на старе обладнання з вичерпаним ресурсом, яке не було на це розраховано. Звідси збої в електропостачанні, аварійні відключення, короткі замикання та інше. З огляду на те, що побудувати нову підстанцію (ПС) - досить дороге задоволення і дуже тривалий процес (дозвільні документи, проектна документація, відведення землі, інші процедурні питання), тому доцільніше модернізувати існуючі об'єкти. Таким чином, реконструкція підстанції, вирішує проблему у збільшенні потужностей та підвищує безпеку енергоустановок і надійність енергосистеми в цілому.
В цьому році проводяться роботи по реконструкції відкритого розподільчого пристрою (ВРП) 150 кВ на підстанції 150/35/6 кВ «Ліски». Роботи виконуються в рамках комплексної реконструкції енергооб'єкта, що почалася в 2019 році. В результаті модернізації буде істотно підвищена якість та надійність електропостачання в мережах АТ «Миколаївобенерго» та в енергосистемі ПрАТ «НЕК «УКРЕНЕРГО». Вартість робіт з реконструкції ПС «Ліски» складає 46,3 млн. грн.
Також, вперше за багато років в електричних мережах Миколаївській області застосовано новітнє обладнання - інтегрований модуль розподільчого пристрою високої напруги 170 кВ - COMPASS виробництва Asea Brown Boveri Ltd. COMPASS дозволяє планувати, створювати і обслуговувати високовольтні підстанції з мінімальними інженерними та трудовими витратами. Компактні модулі COMPASS – дозволяє здійснити перехід від простих схем з відокремлювачами та короткозамикачами на складні при відсутності можливості територіального розширення ВРП.

Реалізація подібних проектів для АТ «Миколаївобленерго» знаходиться у пріоритеті оскільки це дає новий поштовх для додаткового розвитку міста, а споживачам - більш високу якість надійного та сталого електропостачання.