Телефон довіри:
0512539518
0931703079
Кол-центр:
0676904009

0992530661

0512530661
0800504001
(безкоштовно)
callcentre@energy.mk.ua
Канцелярія:
kanc@energy.mk.ua
Телефон довіри:
0512539518
Кол-центр:
0931703079
0676904009

0992530661
, 0512530661
0800504001
(безкоштовно)
callcentre@energy.mk.ua
Канцелярія:
kanc@energy.mk.ua

Встановлення пристроїв дистанційного збору та передачі інформації з лічильників електричної енергії.

Станом на 01.01.2018 на території ліцензованої діяльності Товариства налічується 459 675 та 35 644 електронних лічильників встановлених у побутових та юридичних споживачів відповідно. З них 20 334 та 1 397 лічильників побутових та юридичних споживачів відповідно вже заведено до автоматизованої системи збору даних та керування лічильниками (далі – АСЗД) Товариства. Інші 473 588 лічильників мають придатний термін державної метрологічної повірки та можуть використовуватись надалі, але не мають можливості дистанційного збору інформації.

З метою забезпечення організації комерційного обліку електричної енергії у відповідність до вимог п. 3.2 розділу V Кодексу комерційного обліку електричної енергії (далі – Кодекс), затвердженого Постановою від 14 березня 2018 року N 311 застосування технологій дистанційного опитування електролічильників надає можливість знімати покази лічильників із інтервалом D+5 або M+1. Крім того, завдяки автоматизації процесу зняття та занесення показів лічильників до баз даних Товариства виключається можливість помилкового внесення показів.

Виходячи з напрямів розвитку та встановлення АСЗД, вбачається застосування телекомунікаційної технології LPWAN (англ.  Low-power Wide-area Network  — «енергоефективна мережа далекого радіусу дії»), що надає можливість організувати максимально стабільну роботу системи автоматизованого обліку електроенергії, при цьому зводить до мінімуму економічні витрати, а це, в свою чергу, позитивно вплине на можливість отримання максимального результату та ефекту від їх впровадження.

Для отримання поточних показів приладів обліку без доступу в приміщення, в якому вони встановлені, доцільно використовувати зовнішні модеми типу БТ-100 (виробництва ТОВ «Імпор Експорт Логістик»). Такий пристрій підключається до аналогових імпульсних виходів лічильника, перетворює імпульси у цифровий вигляд і забезпечує передачу інформації на базову станцію NB-300 (виробництва ТОВ «Імпор Експорт Логістик»). Далі, отримані від модулю дані передаються на сервер, де виконується перерахунок кількості накопичених імпульсів у покази лічильника.

Дана система, навіть без заміни існуючих лічильників, відповідає більшості із вказаних загальних критеріїв вибору багатофункціональних приладів обліку електроенергії та систем АСЗД у побутових споживачів, а саме:

 • Автоматизований облік постачання.
 • Дистанційний збір інформації.
 • Довготривале зберігання (архівування) інформації.
 • Експорт даних до інформаційних систем.
 • Складання актуальних балансів.
 • Контроль аварійних відключень.
 • Контроль виконання показів середньої тривалості (SAIDI) та кількості (SAIFI) відключень.

Відповідність вимогам нової моделі ринку:

 • Максимальне виключення самостійного знімання показників споживачами.
 • Забезпечення оперативності із збору даних.
 • Оперативне виявлення втрат.
 • Оперативне виявлення крадіжок.
 • Підвищення рівня збору коштів.
 • Забезпечення оперативного розрахунку балансу.
 • Використовувати тарифні заходи регулювання режиму постачання.

Головним критерієм та метою встановлення АСЗД у побутових та юридичних споживачів повинні бути зниження втрат електричної енергії (у т.ч. комерційних) у розподільних електромережах.

Основним критерієм для вибору місця встановлення АСЗД має бути окремий периметр вимірювання зі складанням балансу споживання електричної енергії у ньому, що забезпечує максимальну ефективність від впровадження даної системи.

Таким чином, вказану систему необхідно впроваджувати у споживачів із максимально незручним територіальним розташуванням, де наявні значні виробничі та транспортні витрати персоналу енергоінспекції окремої філії АТ «Миколаївобленерго» при виконанні робіт із зняття показів з приладів обліку електричної енергії, а також проведення робіт із обстеження електролічильників у проблемних споживачів, які не забезпечують безперешкодний доступ до розрахункових лічильників, що призводить до недостовірного формування корисного відпуску та неповного розрахунку за спожиту електричну енергію.

Керуючись зазначеними вимогами вибору об’єкта для встановлення модемів БТ-100 в першу чергу було обрано с. Покровське, с. Василівка, с. Покровка та інші населені пункти Очаківського району Миколаївської області.  Зазначені населені пункти обслуговуються персоналом Очаківської філії Товариства та  мають максимально незручне територіальне розташування, так як знаходяться на території Кінбурнської коси. Мінімальний автомобільний шлях від Очаківської філії до с. Покровка складає 260 км та значна частина шляху проходить по пісках проїзд по яким вимагає залучення автомобілів високої прохідності. Стільникове покриття всіх мобільних операторів на території Кінбурнської коси є вкрай нестабільним. Проживання людей носить сезонний характер. Спроби залучити в обслуговуючий персонал людей з місцем проживання на території Кінбурнської коси не дали позитивних результатів. Встановлення модемів БТ-100 є єдиним рішенням для виконання поставлених задач перед персоналом Очаківської філії Товариства.

 

За результатами практичних випробувань вказана технологія зарекомендувала себе як надійна та якісна, саме тому може бути впроваджена на території Товариства.

Враховуючи вищенаведене, АТ «Миколаївобленерго» пропонує внести зміни до інвестиційної програми на 2018 рік, а саме за рахунок схвалених НКРЕКП заходів інвестиційної програми (придбання 450 од. 1-ф. та 250 од. 3-ф. багатофункціональних лічильників електричної енергії з GSM-модемом) включити придбання 3191 од. імпульсного модему БТ-100 на загальну суму 3184,44 тис. грн.

 У відповідності до " Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг ", затвердженого Постановою НКРЕКП № 866 від 30.06.2017р., АТ "Миколаївобленерго" повідомляє про те, що з 01 серпня по 14 серпня 2018 року триватиме відкрите обговорення внесення змін до інвестиційної програми на 2018 рік. З вищезазначеними матеріалами та додатковою інформацією можна ознайомитися на офіційному веб-сайті АТ "Миколаївобленерго": https://energy.mk.ua.

    Пропозиції та зауваження приймаються шляхом надсилання листів:

Пропозиції та зауваження до оприлюднених документів мають бути обґрунтовані та надаватися у визначений термін. Зауваження та пропозиції, надіслані після 30 серпня, а також анонімні зауваження та пропозиції реєструватись та розглядатися не будуть.    

Відкрите обговорення за наданими пропозиціями відбудеться 15.08.2018 р. o 10.00 в актовій залі АТ "Миколаївобленерго" за адресою: м. Миколаїв, вул.Громадянська, 40.

Заявки для участі у відкритому обговоренні приймаються до 14 серпня 2018 року у письмовому та/або електронному вигляді за адресою: м. Миколаїв, вул.  Громадянська, 40. 

АТ "Миколаївобленерго" звертає увагу на те, що остаточна вартість заходів буде визначена після затвердження інвестиційної програми Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг та проведення процедур закупівель в електронній системі Prozzoro, відповідно до чинного законодавства України. 

Проект змін до Інвестиційної програми 2018 року інформація буде оновлюватися.
Техніко-економічні показники
Фінансово-економічні показники
Інвестиційна програма
Державні закупівлі
Антикорупційна програма
Інформацію про факти порушення Антикорупційної програми АТ "Миколаївобленерго" повідомляти за номером телефону +380 512 53 91 72

Інформацію про факти порушення Антикорупційної програми АТ "Миколаївобленерго", вчинення корупційних або повязаних з корупцією правопорушень (далі - повідомлення) можна повідомляти наступними засобами звязку:

 • номер телефону - +380 512 53 91 72;
 • адреса електронної пошти - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Години прийому усних та письмових повідомлень Уповноваженим з антикорупційної діяльності: з понеділка по четвер з 8:00 до 17:00, пятниця з 8:00 до 16:00 (обідня перерва з 12:00 до 12:48), за адресою: м.Миколаїв, вул.Громадянська, 40, І корпус, каб. 101.