Актуалізуйте ваші контакти в особовому рахунку, аби вчасно дізнатися про відключення від електроживлення у випадку заборгованності

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №206 від 05.03.2022 (https://bit.ly/3L2g9Qa), юридичним особам, які мають заборгованість, може буде нарахована пеня та/або припинено електропостачання навіть протягом дії воєнного стану в Україні.

Згідно Правил роздрібного ринку електричної енергії, ініціювати часткове або повне припинення електропостачання може як оператор систем розподілу (АТ «Миколаївобленерго»), так і постачальник електроенергії (в Миколаївській області найбільшим з них є ТОВ «Миколаївська електропостачальна компанія»).

Миколаївобленерго до відключення може спонукати заборгованість споживача за фактично надані послуги з розподілу електричної енергії і лише після 5 робочих днів з моменту вручення попередження. У випадку, якщо споживач прагне конструктивного діалогу задля вирішення проблеми, АТ «Миколаївобленерго» готове розглянути питання в індивідуальному порядку.

МЕК, в свою чергу, може піти на реструктуризацію боргу за взаємною згодою. В інакшому випадку несплата споживачем послуг Миколаївської електропостачальної компанії також загрожує відключенням. За 10 робочих днів цьому передуватиме попередження, після чого МЕК звернеться до Миколаївобленерго. Кодекс системи розподілу не лишає нам місця для вільного трактування дій на такий випадок – оператор системи розподілу зобов’язаний відключити споживача від електромережі протягом 10 робочих днів з моменту отримання відповідного звернення. 

Наголошуємо, що будь-якому відключенню від електромережі передує попередження споживача з боку АТ «Миколаївобленерго» за номерами телефонів в особовому рахунку. Радимо їх актуалізувати через кол-центр Миколаївобленерго 0-800-504-001 (цілодобово).

Також звертаємо вашу увагу на те, що Миколаївобленерго має право без попередження негайно відключити споживача, виявивши факти незаконного підключення.

Тож, закликаємо до взаємоповаги та відповідального ставлення до розрахунків за житлово-комунальні послуги. Без цього критична інфраструктура не зможе повноцінно функціонувати, а область – жити. Не дивлячись на війну. В очікуванні перемоги.