Звіт

щодо реалізації в 2016 році Антикорупційної програми ПАТ «Миколаївобленерго»

Протягом 2016 року Товариством вживалися заходи, спрямовані на безумовне та чітке виконання вимог Антикорупційної програми ПАТ «Миколаївобленерго».

В рамках заходів, передбачених  програмою, було проведено підвищення кваліфікації працівників Товариства з питань протидії корупції у наступних формах:

– для керівників Товариства та його структурних підрозділів  у листопаді 2016 року проводився семінар;

– для інших працівників Товариства  направлявся інформаційний лист від 17.11.2016 року для ознайомлення під особистий підпис.

Основною метою зазначених заходів було доведення до всіх без виключення працівників важливості проблеми корупційних правопорушень, нагадування про те, що проблема стосується кожної людини незалежно від посади та статусу у суспільстві.     

З метою виявлених фактів корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень та своєчасного їх попередження у Товаристві функціонує  «пряма» телефонна лінія  та електронна пошта Уповноваженого. Точні дані щодо адреси та телефону Уповноваженого містяться в тексті Антикорупційної програми, яка у вільному та відкритому доступі розміщена на сайті ПАТ «Миколаївобленерго».  Протягом 2016 року жодних звернень, які б містили в собі інформацію про правопорушення з боку працівників Товариства не надходило.

      Стосовно дотримання вимог Антикорупційної програми під час здійснення закупівель товарів, робіт та послуг, слід зазначити, що Товариством для організації та проведення процедур закупівель утворено тендерний комітет, який діє згідно вимог Закону України «Про публічні закупівлі»,  з дотриманням  основних принципів: відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель та запобігання корупційним діям і зловживанням. За звітний період жодного корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення під час здійснення закупівель не виявлено.

Спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції  у 2016 році було зареєстровано  кримінальне провадження № 42016151030000372  за фактом отримання неправомірної вигоди посадовою особою ПАТ «Миколаївобленерго» Савовим А.В. за ч.3 ст. 368 КК України.  Вироком Центрального районного суду м. Миколаєва Савова А.В. визнано виним у вчинені злочину та призначено відповідну міру покарання.

У ході вчинення вищевказаного злочину Товариству не заподіяно матеріальної шкоди.

В цілому протягом 2016 року  Антикорупційна діяльність ПАТ «Миколаївобленерго» здійснювалась належним чином. Вжито всіх можливих заходів щодо профілактики та недопущення вчинення злочинів та проступків працівниками Товариства.

Єдиним випадком, коли антикорупційні заходи не спрацювали є вчинення злочину Савовим А.В.. Однак запобігти цій події Товариству було неможливо у зв’язку з відсутністю можливості здійснювати оперативно-розшукову діяльність та негласні дії, які вправі проводити тільки правоохоронні органи.   

Уповноважений з антикорупційної діяльностіО.В.Хівріч