Не лише з вишки, а й з землі. Триває «аварійна» підрізка гілок дерев – для цього АТ «Миколаївобленерго» використовує, в тому числі, і портативні електричні гілкорізи

Зазвичай підрізання дерев проводиться в осінньо-зимовий період, коли природа спить. Та пріоритет все ж в безпечній експлуатації повітряних ліній електропередачі, що неможливо, якщо відстань між гіллям та проводами складає менше 1-2 метрів. Весняному приросту дерев на цю вимогу «техніки безпеки» байдуже – людям необхідно власноруч регулювати розростання зелених насаджень.

«Аварійна» підрізка дерев займає багато часу, адже потребує відключення споживачів та залучення спецтехніки. Сьогодні в АТ «Миколаївобленерго» є можливість дещо полегшити та пришвидшити всю процедуру. Так, вишка незамінна під час чистки основних трас, коли є простір для маневру та необхідна значна висота підйому. Що стосується проводів, які живлять безпосередньо оселі споживачів, їх звільнити від буйної рослинності легше з землі. Ось тут в нагоді і стає наявне портативне оснащення, придбане для потреб працівників Товариства.

            Електричний гілкоріз не потребує живлення від загальної мережі – в ранці на спині працівника акумулятор, на одному заряді якого інструмент може пропрацювати зо два повних робочих днів. Пилка розташована на телескопічній ручці, що дає можливість зрізати зайву поросль середньорослих дерев без залучення важкої техніки.