За даними УкрГідрометцентру, протягом декількох днів на території Миколаївської області будуть спостерігатися грози, місцями град та сильний вітер 15-20 м/с (жовтий рівень небезпеки), тому зростає небезпека пориву проводів повітряних ліній.
Щоб зберегти здоров’я і життя, слід дотримуватися наступних правил електробезпеки поблизу енергооб’єктів:
- не наближайтесь до обірваних дротів ближче, ніж на 8 метрів. Навіть якщо проводи не під напругою, залишається небезпека ураження електричним струмом;
- категорично забороняється підніматися на опори електропередачі, на електроустаткування трансформаторних підстанцій та намагатися самотужки лагодити пошкоджене обладнання;
- не намагайтесь самостійно відновити електропостачання. Роботи з його відновлення повинні виконувати лише фахівці енергокомпанії;
- не дозволяйте дітям наближатися до охоронних зон ліній електропередач та інших електроустановок;
- смертельно небезпечно перебувати біля повітряних і кабельних ліній електропередач під час грози;
- не рибальте і не відпочивайте в охоронній зоні ліній електропередач, щоб уникнути надзвичайної ситуації за умови погіршення погодних умов;
- при виявленні провисаючого або обірваного проводу, чи інших пошкоджень електричного обладнання, необхідно негайно повідомити про пошкодження в Кол-центр АТ «Миколаївобленерго» за телефонами:
· 0931703079
· 0676904009
· 0512530661
· 0800504001 (безкоштовно)
Наслідки ураження електричним струмом
- Через високий електричний опір тканин людського тіла, відбувається досить швидке їх нагрівання, що може викликати опіки.
- Навіть порівняно невисокі напруги (110-230В) при короткочасному контакті з грудною клітиною можуть викликати збій у роботі серця.
- Удар струмом може викликати збій в роботі нервової системи, наприклад, безладні скорочення м’язів. Також можливе порушення дихання та серцевої діяльності. Це може призвести до трагічних наслідків – зупинки серця або припинення дихання.
- При ураженні електричним струмом, можлива втрата свідомості і навіть смерть.
Допомога при уражені струмом
Першочергово необхідно вжити заходів для негайного припинення контакту потерпілого з об’єктами, що проводять струм. Щоб уникнути ризику електричного удару, не можна торкатися до ураженої струмом людини руками до тих пір, поки не буде відключений струм. Використовуючи сухі дерев’яні або інші струмонепровідні предмети, слід відсунути потерпілого від джерела енергії (краще, щоб ноги людини, яка надає допомогу були ізольовані гумовим взуттям).
При наданні першої допомоги потерпілому важлива кожна хвилина. Також необхідно терміново викликати швидку допомогу.
Будьте обережними та відповідальними! Нехтування цими елементарними правилами може коштувати життя!