Чому енергетики планово відключають електроенергію?

розміщено в: Основні новини | 0

Кожен мешканець нашої країни хоча б раз зіткнувся з відключенням електропостачання вдома або на роботі. Це спричиняє незручності і порушує звичний спосіб життя. Чому ж таки, енергетики, проводять планові роботи?

Електричні мережі Миколаївської області були прокладені більш ніж 35 років тому. Термін їх експлуатації давно закінчився. Енергокомунікації регіону зношені на 68-88%.

На ремонт та розвиток енергоінфраструктури тільки в минулому році АТ «Миколаївобленерго» було заплановано більше 265 млн грн. Це дозволило реконструювати повітряні лінії, збудувати нові розвантажувальні підстанції та інше. Швидше оновлювати енергооб’єкти Товариству не дозволяє обмежене фінансування інвестиційної програми.

Лінії, які давно відслужили свій термін і вже не відповідають технічним параметрам, несуть загрозу обривів і аварій. Аварійні відключення електропостачання вимагають багато часу на пошук і усунення причин, а також несуть ризик ушкоджень іншого енергообладнання. Щоб цього не сталося, працівники АТ «Миколаївобленерго» постійно обстежують лінії. При виявлені потенційно-аварійних об’єктів, фахівці підприємства проблемні ділянки включають в план заміни або ремонту мереж. Це і називається «планові відключення від електроенергії». Для забезпечення безпечної роботи енергетиків, електропостачання на час ремонтів необхідно відключати. Охорона праці, життя і здоров’я співробітників – головний пріоритет та важливий обов’язок Товариства.

Щоб відключення електропостачання не стало неприємним сюрпризом для мешканців м. Миколаєва та Миколаївської області, на офіційному сайті АТ «Миколаївобленерго», працівниками підприємства постійно оновлюється графік планових відключень, а також надається інформація про аварійні відключення.