Об’єднали зусилля перед спільним ворогом. АТ «Миколаївобленерго» отримає технічну допомогу від Міненерго та колег з Черкас і Хмельницького

Робоча зустріч керівництва трьох обленерго, представників Міністерства енергетики України та Миколаївської обласної військової адміністрації відбулася в Миколаєві на початку цього тижня. Болючих тем, що стосуються роботи мережі електропостачання області, дуже багато. Через зупинку промислових підприємств та руйнування інфраструктури корисний відпуск електроенергії в регіоні знизився вполовину. Такий стан справ не міг не позначитися на фінансовій спроможності Товариства – без надходження коштів про втілення у життя програми розвитку годі й казати, під загрозою зриву навіть елементарні поточні ремонти, яких побільшало в рази через постійні обстріли з боку ворожої армії. Сьогодні компанія відчуває гострий дефіцит кабелів, трансформаторної оливи, електротехнічного обладнання та навіть бронежилетів для тих ремонтників, які змушені ризикувати життям, виїжджаючи на аварійні об’єкти.

Наразі в Міністерстві енергетики України розробляється модель системного вирішення проблем тих операторів систем розподілу (до яких відноситься і АТ «Миколаївобленерго»), що обслуговують території, де ведуться активні бойові дії, та прилеглі до них. План дій відпрацюють на прикладі нашого Товариства. Тож, очікуємо на прибуття в регіон кабельно-провідникової продукції, електротехнічного обладнання, електроопор, що були отримані в рамках допомоги від європейських партнерів. Якщо механізм допомоги добре себе покаже, його застосують і в інших областях, що також опинилися в скруті через ворожу агресію, зокрема Запорізькій та Харківській.

Окрім Міненерго, продовжують активно допомагати Миколаївобленерго і колеги з інших регіонів. Так, цими ж днями Черкасиобленерго відправили в наш бік 10 тон трансформаторної оливи, а керівництво компанії привезло з собою до Миколаєва кількадесят бронежилетів, аби підтримати колег, які працюють під обстрілами.

            Від самого початку повномасштабного вторгнення агресора до нашої країни, Хмельницькобленерго постійно простягає нам руку допомоги та підтримки, будь-то надання техніки, продуктів харчування чи засобів захисту. Сьогодні компанія продовжує перемовини з іноземними партнерами з усіх куточків світу, аби ще більш ефективно допомагати налагоджувати безперебійне електропостачання в регіоні.

            Обласна військова адміністрації, зі свого боку, долучилася до розробки плану дій щодо пожвавлення відпуску електроенергії. Попри всі зусилля окупанта, який щодня ось вже четвертий місяць поспіль обстрілює Миколаївщину, область наша протистоїть натиску ворога та продовжує жити. Наразі ведуться перемовини щодо відновлення роботи підприємств, що вимушені були зупинитися через воєнний стан, а також запуску нових виробництв.

            Миколаївобленерго невимовно вдячний колегам з інших областей, а також представникам влади, які об’єднали зусилля задля допомоги Товариству. В такі темні часи гарно видно світлих людей – ми щасливі жити з вами на одній землі та бути українцями, для яких немає чужої біди, а є відданість своїй справі, віра в краще майбуття та рішучість відстоювати свою жагу до свободи.