Об’єктивна оцінка допоможе оперативно приймати виважені рішення для усунення наслідків техногенної катастрофи. Перший заступник Міністра енергетики України Юрій ВЛАСЕНКО відвідав затоплену внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС Снігурівщину

Підрив греблі Каховської ГЕС мав катастрофічні наслідки для багатьох сфер життя українців, зокрема, і сфери енергетики. Разом із вулицями та цілими населеними пунктами під товщею води опинилися і об’єкти енергетичної інфраструктури. Через підтоплення довелося знеструмити низку населених пунктів у колишньому Березнегуватському районі, та більше всього дісталося Снігурівщині. Окрім власне районного центру, де вода захопила декілька вулиць вздовж берега річки Інгулець, всього 15 населених пунктів району виявилися відрізаними від електропостачання. Цілі села практично цілком пішли під воду, адже подекуди рівень води піднявся на 6 метрів!

Перший заступник Міністра енергетики України Юрій ВЛАСЕНКО приїхав на власні очі побачити наслідки ворожого терористичного акту. Для прийняття та реалізації у найкоротші строки виважених рішень вкрай важливе розуміння реальної картини “на місцях”. Юрій Власенко, як член штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру державного рівня, пов’язаної з підривом російською федерацією греблі Каховської гідроелектростанції, сприятиме координації дій та організації невідкладних робіт з відновлення повноцінної роботи електромереж районів, що постраждали.

Наразі на Березнегуватщині обидва населені пункти, відключені через підтоплення, вже знову з електропостачанням. Розпочато і поступове заживлення сіл в межах колишнього Снігурівського району. Поспіхом такі роботи проводити не можна – вода та струм погано сумісні! Відтак, бригадами місцевої філії АТ «Миколаївобленерго» проводяться комплексні роботи, починаючи від огляду повітряних ліній електромереж та заміни пошкодженого обладнання і закінчуючи перевіркою приладів обліку споживачів. Ситуація знаходиться під постійним контролем! Рівень води поступово зменшується, відкриваючи все нові і нові «фронти робіт». На жаль, частина з них і досі повністю затоплені, тож поки що немає можливості навіть оцінити масштаби завданих пошкоджень та ремонтних робіт, необхідних для відновлення електропостачання. Знаємо одне: об’єднавши зусилля на всіх рівнях – від місцевих філій до Міністерства енергетики та Уряду – ми вже здолали безліч перешкод і випробувань… Здолаємо і це!