Спроба крадіжки енергетичного обладнання коштувала життя чоловікові у Вознесенському районі. АТ «Миколаївобленерго» нагадує громадянам, що струм не пробачає нехтування правилами безпеки

В той час, коли наші захисники ризикують життям та, не жаліючи себе, боронять Україну від посягань окупанта, на жаль, тут же, на нашій землі, живуть люди, яких в першу чергу цікавлять власні інтереси та жага наживи.

Крадіжки майна завдають АТ «Миколаївобленерго» мільйонних збитків. Зловмисники тягнуть все, до чого можуть дотягнутися, скориставшись нагодою (наприклад, відсутністю живлення) – дроти, оливу, комутаційне обладнання, навіть опори! Коли є така можливість, підприємство організовує цілодобовий нагляд за місцем аварії силами служби безпеки та відомчої охорони. Та зробити це повсюди просто неможливо! Як наслідок, протягом 2020 – 2021 рр задокументовано 88 фактів розкрадань та пошкоджень, що разом із відновлювальними роботами коштували Товариству понад 2,5 млн грн.

З 24 лютого поточного року також, на жаль, маємо приклади незаконних посягань на наше майно. Знеструмлені внаслідок обстрілів чи приходу окупаційних військ повітряні лінії стали здобиччю зловмисників – поцуплено тисячі метрів проводів на сотні тисяч гривень.   

Та гроші – не єдина валюта, в якій можна обрахувати вартість енергетичного обладнання. Днями в цьому на власному досвіді переконався чоловік, який на свою біду вліз до закритої трансформаторної підстанції, розташованої на території одного з підприємств у Вознесенському районі. На місці злочину залишився інструмент, за допомоги якого злодій збирався демонтувати частину устаткування… та рештки тіла, ураженого струмом. Чоловік помер миттєво.

АТ «Миколаївобленерго» нагадує: несанкціоноване втручання в роботу енергетичного обладнання призводить до порушень роботи електромережі, зокрема, і відключення великої кількості споживачів від живлення. Якщо на це вам начхати, як і на закон, пам’ятайте принаймні, що в такому випадку ви ризикуєте не лише чужим благом чи власною свободою, але й найціннішим –  своїм життям.