За оцінками Міжнародної організації праці, щорічно відбувається понад 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які ведуть до відсутності на робочому місці протягом більше 3 днів і близько 160 мільйонів випадків хвороб без смертельного результату. Щодня в світі на виробництві від нещасних випадків і захворювань вмирають близько 5000 осіб, за рік – від 2 до 2,3 мільйона осіб.
Вперше саме 28 квітня Всесвітній день охорони праці відзначили у 2003 році, в тому числі, в Україні.
З початком повномасштабного вторгнення ворога в Україну питання безпеки праці набуло нового значення. Тисячі підприємств продовжують функціонувати, незважаючи на додаткові щоденні ризики та випробування. Організувати охорону праці в умовах воєнного стану – надскладне завдання, до виконання якого потрібно підготуватися належним чином.
Енергетики, окрім того що мають справу зі струмом (годі й говорити, наскільки це небезпечно), в умовах війни працюють в посиленому режимі, додатково щоденно ризикуючи власним життям, виконуючи відновлювальні роботи на звільнених територіях, або ж ризикуючи потрапити під ворожий обстріл.
З нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони праці, на базі АТ «Миколаївобленерго» провели круглий стіл з представниками Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області та Управління інспекційної діяльності у Миколаївській області. Обговорили виклики, що ставить сьогодення перед енергетиками, та підбили підсумки минулого року в розрізі охорони праці. На жаль, у 2022 році маємо на підприємстві 2 нещасних випадки, пов’язані з виробництвом, внаслідок яких один наш працівник загинув та ще один травмувався.
Даний круглий стіл стане стартом цілої низки заходів в рамках місячника з електробезпеки, що взялося провести на базі Товариства з нагоди Всесвітнього дня охорони праці.