Декілька рекомендацій щодо поведінки в межах охоронних зон ЛЕП від АТ «Миколаївобленерго»

Проводи ліній електропередач щільним павутинням охоплюють всі більш-менш цивілізовані обжиті куточки планети. Вони живлять наші будинки, даючи змогу користуватися електроприладами, заряджати гаджети чи просто освітлювати приміщення. Та слугують на користь проводи лише у випадку цілісності. Пошкоджені дроти з помічників людей перетворюються на потенційних вбивць!

Фахівці АТ «Миколаївобленерго» добре розбираються в складнощах роботи з електроустановками. А от пересічному населенню нагадати правила поведінки поблизу та в межах охоронних зон ЛЕП зайвим не буде.

Охоронні зони встановлюються поблизу всіх об’єктів, що знаходяться під напругою. В залежності від класу напруги, визначається територія, в межах якої необхідно бути максимально обережним, аби не наражати себе на небезпеку. Для повітряних лінії до 1 кВ безпечна відстань становить 2 метри, до 20 кВ – 10 м, 35 кВ – 15 м та 150 кВ – 20 метрів по обидва боки від крайніх проводів.

Підземні кабельні лінії електропередач мають охоронні зони, що простягаються на 1 м по обидва боки від кожного кабелю.

Що стосується трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв, безпечніше за все не підходити до споруд чи огорожі ближче, аніж на 3 метри.

Охоронні зони необхідно утримувати в належному стані, зокрема, проводити регулярні розчистки зелених насаджень, аби у разі негоди чи за іншого збігу обставин ніщо не заважало стабільній роботі електромереж. Увага! Правила поведінки в межах охоронних зон ЛЕП діють лише у випадку цілісності мереж! Якщо ж ви виявили пошкодження чи обрив проводу, правило таке – в жодному разі не підходити ближче, аніж на 8 метрів! І, звісно ж, повідомити про небезпечну знахідку АТ «Миколаївобленерго» за цілодобовими телефонами кол-центру 0-800-504-001, 067-690-40-09, 093-170-30-79.