На Миколаївщині буде залучена донорська допомога для ремонтів енергетичної інфраструктури – Ярослав Демченков

Заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков в рамках робочої поїздки на Миколаївщину взяв участь у виїзній нараді щодо перевірки готовності місцевої обласної військової адміністрації до оперативного реагування на виникнення внаслідок збройної агресії рф надзвичайних ситуацій на об’єктах життєзабезпечення. Участь у засіданні також взяли заступник міністра розвитку громад та територій України Наталія Хоцянівська, перший заступник голови Миколаївської ОВА Георгій Решетілов, міський голова Миколаєва Олександр Сенкевич, представники ОГТСУ, НЕК «Укренерго» та місцевих енергокомпаній. 

Ярослав Демченков подякував працівникам підприємств критичної інфраструктури Миколаївщини за їх героїчну роботу та відновлення об’єктів і мереж у надзвичайно складних, часто небезпечних для життя умовах. Він підкреслив, що особливо важливою їх робота є напередодні опалювального сезону.

«Дякую, що ви оперативно, як тільки з’являється така можливість, повертаєте нашим громадянам світло і тепло. Це дуже важливо в умовах ведення війни, коли ворог намагається знизити наш моральний і бойовий дух, здійснюючи обстріли найнеобхіднішої, критичної інфраструктури», – зазначив заступник міністра.

Під час наради представники місцевих компаній наголосили, що готові продовжувати відновлювальні роботи, водночас постійно потребують витратних матеріалів, обладнання, пального та спецтехніки, яка також зазнає обстрілів і знищується ворогом.

Ярослав Демченков акцентував, що допомогу з відновленням енергетичного сектору Україні надають міжнародні партнери, зокрема, програма в рамках Україно-данського енергетичного партнерства, ПРООН, створений Енергетичним співтовариством Фонд енергетичної підтримки України. Він закликав енергетичні компанії постійно актуалізувати перелік необхідного аварійного обладнання та матеріалів, які можуть бути надані міжнародними партнерами в рамках гуманітарної допомоги.

«Міністерство енергетики докладе максимальних зусиль для сприяння і координації цього процесу. Окрім відновлювальних робіт допомоги наших партнерів потребуватиме і подальша відбудова тих об’єктів критичної інфраструктури області, які не підлягають ремонту, бо вщент зруйновані ворогом. Вони мають бути спроектовані і побудовані за найсучаснішими світовими стандартами і технологіями», – наголосив він.

У рамках робочої поїздки Ярослав Демченков також провів окремі зустрічі з керівництвом Миколаївської обласної ради, Миколаївської ОВА, міста Миколаєва, а також АТ «Миколаївобленерго». На зустрічах обговорювалися проблеми та особливості діяльності енергетичних підприємств в умовах війни, а також нагальні потреби для проведення відновлювальних робіт.

З початку повномасштабного вторгнення росії частина Миколаївської області знаходиться в зоні ведення активних бойових дій та зазнає систематичних ракетних обстрілів, а також обстрілів зі ствольної артилерії.

За цей період частково або повністю знеструмлювалися місто Миколаїв та 572 населених пунктів Миколаївської області в 35 територіальних громадах на території Баштанського, Вознесенського, Миколаївського районів області, населення яких складає понад 920 тис осіб. Станом на сьогодні в області залишаються знеструмленими 31,4 тисяч споживачів.

Через продовження активних бойових дій та вороже замінування території відновлення енергозабезпечення ускладнене.

( За матеріалами Міністерства Енергетики України https://bit.ly/3RD7QNW )