Природа буяє. Зеленим насадженням байдуже до буремних подій – вони, знай собі, радіють сонечку. На жаль, активне розростання зелених насаджень далеко не завжди це корисне явище. Часто-густо навпаки, особливо у випадку з експлуатацією електричних мереж.
Для повітряних ліній електропередачі, залежно від класу напруги, передбачено відповідні розміри охоронної зони та, зокрема, просік посеред багаторічних насаджень. Так, наприклад, у міських та районних скверах і парках, лісопарках, лісах населених пунктів необхідно забезпечувати просіки такої ширини, щоби відстань від проводів ліній електропередачі під час їхнього найбільшого відхилення до гілок дерев по горизонталі була не менше 2 метрів (для повітряних ліній напругою 20 кВ) і до 4 метрів (коли йдеться про повітряні лінії у 154 кВ). Пожежобезпечний стан просік для повітряних ліній електропередачі, що проходять через зелені зони, забезпечують ті підрозділи, у віданні яких перебувають лінії. Щодо розчищення – воно покладається або на енергопідприємство, або, у разі взаємної домовленості, на ті організації, підприємства чи приватні особи, що володіють чи користуються даними лісовими масивами, парками, садами чи іншими багаторічними насадженнями. У разі самочинної посадки дерев в охоронній зоні електричних мереж роботи з приведення до належного стану просік виконуються за рахунок осіб, хто таку ініціативу проявив.
У будь-якому разі, прокладання просік обовязково ведеться таким чином, аби зеленим «легеням» було заподіяно мінімальної шкоди з максимальним збереженням їхніх захисних властивостей. Та якщо не повинні вирубуватися кущі й парость, викорчовуватися пні на піщаних ґрунтах, крутих схилах і в місця, що зазнають розмивання та впливу вітрової ерозії, то гілля дерев можна і необхідно регулярно підрізати, інакше воно починає загрожувати цілісності та безпеці експлуатації мереж, адже у вітряну погоду може призвести до обриву проводів та інших аварійних ситуацій. Аби цьому запобігти, Миколаївобленерго проводить планову (в сезон) та аварійну підрізку (протягом року). Коли рослинне буяння загрожує безпеці оточуючих та може призвести до масштабних відключень споживачів, потрібно вживати заходів. Служба повітряних ліній Товариства здійснює підрізку гілля за допомоги автовишки, попередньо знеструмивши ділянку, на якій проводяться роботи.