Увага! Небезпека пожеж біля об’єктів енергетики

розміщено в: Основні новини | 0

Із настанням весняно-літнього періоду громадяни починають господарювати на присадибних ділянках, подвір’ях, прилеглих та відкритих територіях. І нажаль, часто таке прибирання завершується спалюванням залишків листя, сухої трави та різного сміття. У такому випадку добрі наміри при наведенні чистоти і порядку можуть мати пагубні наслідки для довкілля та здоров’я людей, а також нанесення значних матеріальних втрат.

Пожежа — це неконтрольований процес горіння, який поширюється за межами спеціального вогнища, що розповсюджується в часі і просторі та створює загрозу життю і здоров’ю людей, навколишньому середовищу, призводить до матеріальних збитків.

Спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, загрожувати знищенню насаджень паркових зон, будівель, споруд жилого сектору, об’єктів господарювання, енергорозподільчого обладнання (трансформаторні підстанції, лінії електропередач та інше). Нагадуємо, на відкритій території у безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну погоду — до 30 км за годину, висота полум’я може досягати 2-х метрів.

Тому необхідно неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки.

Для забезпечення умов експлуатації електричних мереж і, найголовніше, для запобігання нещасних випадків, пожеж, аварій відводяться земельні ділянки, встановлюються охоронні зони, тобто мінімально допустимі відстані від електричних мереж до будинків, споруд, земної і водної поверхонь.

Зазначаємо, що охоронна зона об’єктів електроенергетики — це зона уздовж повітряних і кабельних ліній електропередачі, навколо електростанцій, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів та пристроїв для забезпечення нормальних умов їх експлуатації, запобігання ушкодженню, а також для зменшення їх негативного впливу на людей, суміжні землі, природні об’єкти та довкілля. Згідно п.5 Правил охорони електричних мереж, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 1997 р. №209 встановлені такі охоронні зони електричних мереж:

– для повітряних ліній електропередач напругою до 1 кВ — 2 м, до 20 кВ — 10 м, 35 кВ — 15 м по обидві сторони від крайніх проводів;

– по периметру трансформаторних підстанцій — 3 метри від огорожі або споруди;

– уздовж підземних кабельних ліній електропередачі у вигляді земельної ділянки по обидві сторони від крайніх кабелів на відстані 1 метра.

Забороняється в охоронних зонах ЛЕП розпалювати вогнища, складати матеріали, влаштовувати будь-які звалища, які можуть стати причиною виникнення пожежі.

Виїзджаючи на відпочинок у лісові масиви, на дачу будьте пильні та обережні, виконуйте елементарні правила пожежної безпеки, особливо перебуваючи в охоронних зонах ліній електропередач та біля об’єктів електроенергетики.

Пам’ятайте прості правила :

– не допускайте складання в охоронних зонах ліній електропередачі соломи, дров, торф, кормів, добрива;

– не розпалюйте вогнища;

– не кидайте палаючі сірники та недопалки;

Якщо Ви стали свідком небезпечного загоряння біля об’єктів електроенергетики та в охоронних зонах ліній електропередач, то по можливості негайно повідомте по це оператору колл-центру АТ «Миколаївобленерго» за телефоном 0 800 50 40 01 та підрозділ пожежної охорони за телефоном 101.