Вони можуть зламати наші опори, але нас їм не зломити. Миколаївські енергетики відновили цілісність електромережі після чергового обстрілу Корабельного району

Сюди постійно прилітає – багато хто з місцевих жителів виїхав, натомість частими гостями на цих вулицях стали ремонтні бригади. Ось і цього разу, одразу після обстрілу ворожою артилерією, працівники Служби повітряних ліній АТ «Миколаївобленерго» рушили на місце аварії. Тут внаслідок попадання снарядів було зруйновано 2 електроопори. Стовпи впали на землю та перегородили проїзд, при цьому знеструмленими залишилися близько сотні споживачів.

                Поки місцеві мешканці намагалися привести до бодай якогось ладу власне житло, що також зазнало значних пошкоджень внаслідок ворожої агресії, наші співробітники потурбувалися, аби відновити цілісність електромережі. Для цього довелося поставити нові опори ЛЕП, заново протягти проводи та замінити супутнє обладнання. Вся робота зайняла близько 5 годин.

Невиправна втрата для нашої родини енергетиків – війна забрала життя трьох працівників АТ «Миколаївобленерго»

Щоденно ми – на енергетичному фронті, відбиваємо спроби ворога залишити жителів Миколаївщини без електропостачання. Та чимало серед нас і тих, хто вирішив відправитися на фронт зі зброєю в руках. Молимося щодня за них та інших  захисників України. Невимовна боляче та шкода всіх, хто поклав життя, захищаючи рідну землю від військової агресії російської федерації. Серед них – і  наші співробітники – електромонтери різних філій.

28-річний Дмитро В. мобілізувався в перші дні відкритої агресії окупанта. Старшим солдатом він відправився на війну, боронити батьківщину від загарбницької навали сусідньої держави. На захисті України був до самої смерті, що знайшла його за 18 днів після мобілізації.

Також на початку війни зі зброєю в руках відправився на фронт  і Юрій М. Артилерійський обстріл з боку ворожої армії в Донецькій області коштував йому життя. 

Андрій Т. мобілізувався в березні і цього ж місяця загинув. Йому було всього 27 років.

За неповні 3 місяці розв’язаної російською федерацією війни, не лишилося в світі, мабуть, жодної цивілізованої людини, яка б не засудила ті жахи, що коять окупанти з нашою ненькою Україною та її дітьми. Немає, мабуть, жодної родини, яку б тим чи іншим чином не зачепила біда через вторгнення на нашу землю очманілого агресивного сусіда. Колектив АТ «Миколаївобленерго» – теж родина! Ми розділяємо з рідними біль від втрати наших мужніх захисників, сподіваємося на справедливу відплату кривавим вбивцям та віримо у неминучу перемогу України!

Кожен споживач – важливий! Співробітники АТ «Миколаївобленерго» відновили електропостачання для єдиного мешканця вулиці одного з миколаївських сіл

Мешканцям села прийшлося непереливки – близькість до територій, що знаходяться в тимчасовій окупації, та розташування на лінії вогню ворожої артилерії, змусила багатьох з них покинути їхні оселі (а чималу кількість взагалі позбавила домівки). Та дехто все ж лишився, не дивлячись ні на що, жити на рідній землі. Тут з неба продовжують сипатися снаряди, руйнуючи все на своєму шляху – хати, огорожі, лінії електромереж.

Так, на одній з вулиць села відрізаним від більшості благ цивілізації опинився єдиний споживач. Лишити його сам на сам із проблемою ми не могли – не дивлячись на те, що село фактично знаходиться у прифронтовій зоні, наші хлопці зі служби високовольтних повітряних ліній вирушили на допомогу та змогли оперативно відновити постачання електроенергії до оселі споживача.  

Наша робота в умовах війни, якою її побачили європейські журналісти. Знімальна група португальського каналу новин SIC Noticias побувала на АТ «Миколаївобленерго»

Фотографії буднів наших співробітників, що потрапили під обстріл ворожою артилерією, не лишили байдужими не лише місцеву громадськість. Знімальна група португальського телеканалу спеціально приїхала до Миколаєва, аби дізнатися подробиці.

https://bit.ly/3L6d81g

В інтерв’ю SIC Noticias в.о. директора АТ «Миколаївобленерго» Вадим Данилків розповів про роботу мережі електропостачання області – ті випробування, з якими доводиться стикатися під час війни, кількість споживачів, що лишаються без електропостачання, та загрозу життю співробітників, які змушені ліквідовувати аварії на мережах в місцях ведення активних бойових дій.

Поспілкувалися також журналісти з працівниками однієї з підстанцій на околиці міста, що вже неодноразово потрапляла під ворожий обстріл. На власні очі побачили за роботою службу високовольтних повітряних ліній – вона якраз ліквідовувала наслідки військової агресії з боку держави-окупанта.

Вдячні португальським журналістам за цікавість до нашої роботи та те, що показали своїм глядачам роботу нашого підприємства у цей нелегкий час. Віримо, що незабаром настане мир на нашій землі. І ми обов’язково знову потрапимо в об’єктиви телекамер європейських ЗМІ, але вже з гарних, позитивних інформприводів.

Актуалізуйте ваші контакти в особовому рахунку, аби вчасно дізнатися про відключення від електроживлення у випадку заборгованності

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №206 від 05.03.2022 (https://bit.ly/3L2g9Qa), юридичним особам, які мають заборгованість, може буде нарахована пеня та/або припинено електропостачання навіть протягом дії воєнного стану в Україні.

Згідно Правил роздрібного ринку електричної енергії, ініціювати часткове або повне припинення електропостачання може як оператор систем розподілу (АТ «Миколаївобленерго»), так і постачальник електроенергії (в Миколаївській області найбільшим з них є ТОВ «Миколаївська електропостачальна компанія»).

Миколаївобленерго до відключення може спонукати заборгованість споживача за фактично надані послуги з розподілу електричної енергії і лише після 5 робочих днів з моменту вручення попередження. У випадку, якщо споживач прагне конструктивного діалогу задля вирішення проблеми, АТ «Миколаївобленерго» готове розглянути питання в індивідуальному порядку.

МЕК, в свою чергу, може піти на реструктуризацію боргу за взаємною згодою. В інакшому випадку несплата споживачем послуг Миколаївської електропостачальної компанії також загрожує відключенням. За 10 робочих днів цьому передуватиме попередження, після чого МЕК звернеться до Миколаївобленерго. Кодекс системи розподілу не лишає нам місця для вільного трактування дій на такий випадок – оператор системи розподілу зобов’язаний відключити споживача від електромережі протягом 10 робочих днів з моменту отримання відповідного звернення. 

Наголошуємо, що будь-якому відключенню від електромережі передує попередження споживача з боку АТ «Миколаївобленерго» за номерами телефонів в особовому рахунку. Радимо їх актуалізувати через кол-центр Миколаївобленерго 0-800-504-001 (цілодобово).

Також звертаємо вашу увагу на те, що Миколаївобленерго має право без попередження негайно відключити споживача, виявивши факти незаконного підключення.

Тож, закликаємо до взаємоповаги та відповідального ставлення до розрахунків за житлово-комунальні послуги. Без цього критична інфраструктура не зможе повноцінно функціонувати, а область – жити. Не дивлячись на війну. В очікуванні перемоги. 

В той час, коли варто було б заховатися в окопі, наші хлопці – на висоті

Щоденно критична інфраструктура потерпає від ворожих обстрілів. Країна-агресор завдає чимало шкоди районам, що знаходяться в зоні дії артилерії. Тут радять перебувати в укритті – за двома стінами чи в низині, аби вберегтися від уламкових поранень чи випадкових травм. Робота електрика-верхолаза таких можливостей не передбачає – навпаки, доводиться дертися нагору, подекуди на відкритій місцевості, щомиті ризикуючи здоров’ям та життям.

Минулого тижня внаслідок неприцільного вогню вздовж баштанської траси виявилися знеструмленими 4 підстанції через пошкодження двох ліній 150 кВ. Побиті опори, перебиті проводи… Таку картину застала служба повітряних ліній АТ «Миколаївобленерго», що прибула для ліквідації наслідків обстрілів. Працювати довелося в чистому полі, поміж оболонок снарядів, що рясно усіяли нашу землю через військову агресію окупанта. Не дивлячись на це, співробітники Товариства провели ремонт – де потрібно замінили грозотроси та проводи, де можливо використали спіральні затискачі, завдяки чому вдалося подати електропостачання до понад 10 тисяч осель, які проживають в навколишніх селах.

Аби і надалі отримувати послугу, ви маєте розрахуватися за спожиту раніше електроенергію та її розподіл

Воєнний час, зупинка або ліквідація багатьох підприємств, втрата жителями робочих місць та домівок… Наша країна переживає страшні воєнні часи, в яких вкрай важливе значення набувають навіть елементарні блага цивілізації. Острівцем стабільності в буремних подіях на Миколаївщині сьогодні є робота мережі електропостачання – не дивлячись на те, що ворожа армія постійно обстрілює наші мережі та лінії, зусиллями електриків живлення відновлюється в найкоротші строки, електроенергія надходить до осель, а люди мають змогу користуватися електроприладами та банально зарядити телефони. Співробітники АТ «Миколаївобленерго» працюють в посиленому режимі, попри труднощі та сотні мільйонів гривень збитків.

Тому вкрай важливе саме зараз своєчасне надходження платежів за надані послуги, адже без цього забезпечити надійний та безперебійний розподіл електроенергії буде неможливо. 

Також звертаємо вашу увагу, що відключення певних категорій споживачів за несвоєчасну та/або неповну сплату за отриману послугу регулюється Наказом Міністерства енергетики України №148 від 13.04.2022 (https://bit.ly/3wDsS6L)

Не зволікайте з платіжками! Поважайте труд людей, які щодня працюють на благо Миколаївщини та її мешканців.  

Поки ми піклуємося про те, аби в ваших домівках було світло, волонтери – допомагають філіям предметами першої необхідності та продуктами

розміщено в: Основні новини | 0

Щоденно співробітники АТ «Миколаївобленерго» забезпечують безперебійну роботу електромереж, оперативно відновлюючи живлення в місцях аварій та ліквідовуючи наслідки обстрілів ворожою артилерією. Працюють у вихідні, понаднормово, без перерви на каву… Адже розуміють, що на вагах, з одного боку, їхні особисті потреби, а з іншого – інколи сотні і тисячі споживачів, котрі лишилися без електропостачання.

Волонтери взялися посильно підтримувати енергетиків. З різних куточків країни та з-за її меж протягом війни ми отримуємо гуманітарну допомогу. Ось і днями до однієї з філій прибув черговий вантаж, переданий нам Об’єднанням Українців у Франковії. Засоби гігієни, ліхтарики, медикаменти, продукти харчування та смаколики – все це буде розподілено між працівниками. Обов’язково, як і в попередні рази, вишукаємо можливість, аби підтримати наших співробітників та споживачів, які опинилися в пастці на території, тимчасово окупованій ворожою армією.

Щиро вдячні Об’єднанню Українців у Франковії та іншим добрим людям, хто розуміє важливість нашої роботи та простягає руку підтримки працівникам критичної інфраструктури. Ми відчуваємо вашу турботу! І продовжуємо працювати на благо громади.

Віримо! Чекаємо! Крок за кроком йдемо до Миру на нашій землі!

розміщено в: Основні новини | 0

Ми не братні народи. Так історично склалося, що частину шляху ми пройшли разом… Але погляд на цей шлях і уроки, що ми з нього винесли, в нас кардинально різні. Як і ми.
Після стількох років з часів перемоги над нацизмом у 1945 році, сьогодні ми не просто згадуємо подвиг наших дідів та прадідів, а пишемо власну сторінку історії. Де є свої Герої. І де обов’язково буде своя Перемога!

ВАДИМ ДАНИЛКІВ, в.о. генерального директора АТ “Миколаївобленерго”

Потрощило вікна, обвалилася стеля – днями під ворожий обстріл потрапила одна з філій АТ «Миколаївобленерго», де на своїх робочих місцях знаходилися працівники

розміщено в: Основні новини | 0

Об’єкти критичної інфраструктури не мають можливості навіть на короткий строк перервати роботу, відправитися у відпустку чи евакуацію. Стала роботу електромереж в регіоні потребує постійного контролю, а в умовах війни – і регулярного відновлення пошкоджених внаслідок обстрілів комунікацій. Тож, коли без оголошення повітряної тривоги «прилетіло» на територію однієї з філій компанії, на робочих місцях знаходилося більше двох десятків співробітників. Як наслідок – побило шибки адміністративної будівлі та інших споруд, розташованих поблизу, частково обвалилася стеля та зруйновано інші конструктивні елементи.

Янголи-охоронці наших співробітників, так само як і самі енергетики, на щастя – завжди на варті. Тож жодна людина, яка на той момент перебувала в зоні ураження, не зазнала суттєвих фізичних травм. І вже за півгодини колектив відновив повноцінний робочий процес – відновлення живлення десяткам тисяч споживачів, як фізичних осіб, так і підприємств, що залишилися без світла під час попереднього обстрілу.

Що нам сніг, що нам спека… Що нам Град та Ураган… Коли робота має буде виконана у найкоротший строк

розміщено в: Основні новини | 0

Черговий обстріл Миколаєва ворожою артилерією заскочив оперативно-відновлювальну бригаду АТ «Миколаївобленерго» за роботою. Енергетики якраз намагалися відновити подачу електроживлення до осель та підприємств одного з мікрорайонів міста, коли той вкотре став об’єктом «хворобливої» уваги агресора.

Лише дивом наші співробітники не зазнали травм. Чого не скажеш про обладнання, що  вже практично було готове до запуску. Після обстрілу ремонтній бригаді лише додалося головного болю – до роботи вони повернулися, ледве вщухли вибухи ворожих снарядів.

Вірю, що наші воїні вистоять, і Миколаїв завжди буде Українським – Вадим Данилків про роботу АТ «Миколаївобленерго»  в умовах воєнних дій для National Public Radio

розміщено в: Основні новини | 0

Поки військові несамовито протистоять ворожій навалі, в енергетиків свій фронт. Свою роботу працівникам АТ «Миколаївобленерго» зараз також доводиться виконувати в місцях ведення бойових дій, нерідко ризикуючи життям під обстрілами. Останні завдають чималої шкоди інфраструктурі – на відновлення ми кидаємо всі сили, аби якнайшвидше відновити сталу роботу мереж та забезпечити наших споживачів електроживленням. Про це Вадим Данилків розповів кореспонденту National Public Radio Brian Mann, який під час візиту до Миколаєва поцікавився роботою АТ «Миколаївобленерго» у воєнний час, аби опісля розповісти про це слухачам NPR.

National Public Radio (NPR) це співтовариство майже 800 радіостанцій США. Cьогодні кожен десятий американець є постійним слухачем NPR, що визнано найнадійнішим джерелом новин в Сполучених Штатах.

Публікацію з Миколаєва можна побачити на сайтах радіостанцій, що входять до складу NPR.

https://n.pr/3LMCYbK

https://bit.ly/3KLOWkC

https://bit.ly/3vLXH9W

https://bit.ly/3FxX9bb

https://bit.ly/3ygHlYn

https://bit.ly/3w9r98D

Віримо, що Миколаїв – гідний перших шпальт та топ-новин, але виключно позитивних. Тож, чекаємо на Перемогу та готуємося відбудовувати рідну Україну!

Відновити як було раніше – замало, потрібно зробити краще. Вадим Данилків розповів про плани обленерго щодо відновлення мережі у післявоєнний період

розміщено в: Основні новини | 0

Очільник «Миколаївобленерго» Вадим Данилків, в інтерв’ю https://kosatka.media/uk/category/blog/news/poslevoennye-plany-kak-oblenergo-sobirayutsya-vosstanavlivat-seti Kosatka.Media розповів, як обленерго збираються відновлювати мережі у післявоєнний період. Миколаївщина продовжує потерпати від російської агресії. На території області ведуться активні бойові дії, частина регіону – тимчасово перебуває в окупації. Інфраструктура страждає від обстрілів та умисного псування. Не обійшло стороною руйнування і мережі електропостачання. За словами в.о. генерального директора АТ «Миколаївобленерго» Вадима Данилкова, попередні підрахунки шкоди, завданої російським агресором, по підприємству сягнули щонайменше 350 млн грн (і це без урахування тимчасово окупованих територій, за якими просто немає даних).

Та віримо, що не за горами час перемоги і час відбудови нашої держави та постраждалої інфраструктури. Вадим Данилків переконаний, при цьому варто зробити акцент на розбудові smart grid («розумних мереж»). Вітчизняні електричні мережі буквально є пережитком минулого століття, а ручне управління негативно позначається на показнику SAIDI (тривалість перерв в електропостачанні). В Україні цей показник, на жаль, лише зростає. Станом на 2020 рік він становить 816 хвилин. Для порівняння, в країнах Європи, де автоматизації процесів приділяється достатньо уваги і фінансування, він складає 193 хвилини в Хорватії, 179 – в Румунії та лише 12 у Німеччині.

Перші кроки на шляху до «розумних мереж» Україна зробила у довоєнний період, в 2021 році, запровадивши стимулююче тарифоутворення для операторів системи розподілу. Кошти зацікавлених таким чином  інвесторів планувалося скерувати на реалізацію Концепції впровадження «розумних мереж» в Україні до 2035 року, що було прийнято Міністерством енергетики у вересні минулого року.

Втім, довоєнні плани в сучасних реаліях зазнають очевидних змін. Одного «рецепту» для всіх регіонів країни не буде, хоча прагнути smart grid все ж варто. Автоматизація підстанцій 35 кВ і вище, впровадження автоматизованих систем моніторингу та управління й розбудова сучасних диспетчерських центрів і систем інтелектуального обліку електроенергії дозволять операторам систем розподілу суттєво знизити витрати на поточне обслуговування мереж. Споживачі, в свою чергу, можуть розраховувати на більш надійне та якісне електропостачання і, як наслідок, значно меншу кількість аварійних відключень.

Відновлення та модернізація мереж – першочергова справа для регіонів після нашої перемоги у цій війні. Вже зараз, каже очільник АТ «Миколаївобленерго», ми вишукуємо додаткові джерела фінансування цих робіт, аби увесь тягар не ліг на плечі споживачів. Це, як приклад, залучення кредитних коштів «постраждалими» розподільчими компаніями від світових фінансових інститутів під гарантії Уряду, кошти агресора (його заморожені активи) тощо.  У будь-якому разі, відновити до стану «як було» – це може бути тимчасовим короткостроковим заходом для забезпечення поточного живлення осель та підприємств, ми ж маємо дивитися у майбутнє та працювати над модернізацією систем та електроенергетичної інфраструктури в цілому. Сьогодні ж, коли наші воїни боронять нашу землю від ворожої навали, ми  робимо все можливе, аби електроживлення без перебоїв надходило нашим споживачам, та паралельно корегуємо перспективний план розвитку підприємства, аби в мирний час АТ «Миколаївобленерго» отримало друге дихання та краще майбуття.

Наша сила в нашій єдності! Філія АТ «Миколаївобленерго» отримала гуманітарну допомогу від «Сили спротиву» при Рівненській обласній військовій адміністрації.

розміщено в: Основні новини | 0

Гуманітарна допомога, перш ніж дістатися Миколаївщини, подолала чималий шлях. Та щедра українська душа не знає меж та перепон, тож напередодні світлого свята Великодня вантаж дістався адресата – філії Баштанського району АТ «Миколаївобленерго». Не знаємо, скільки часу та зусиль знадобилося нашим співвітчизникам, аби зібрати таку посилку, натомість знаємо, наскільки вона тут доречна сьогодні, коли на території області ворог веде активні бойові дії.

Засоби гігієни та продукти харчування вже розподілені між співробітниками Філії. Вишукується можливість доправити частину гуманітарної допомоги і тим нашим колегам, хто на сьогодні лишається відрізаним від цивілізації через окупацію Снігурівки військовими країни-агресора.

Наші співробітники кожен на своєму фронті докладають зусилля задля скорішої перемоги у цій війні та повернення до нормального мирного життя. Декілька баштанських енергетиків відправилися захищати рідну землю від ворожої навали зі зброєю в руках – їм волонтери також передали корисні та життєво важливі «гостинці».

Дякуємо «Силі спротиву» при Рівненській ОВА та тим, хто у ці важкі часи робить все, що від них залежить, аби підтримувати сталу роботу критичної інфраструктури України в цілому та Миколаївщини зокрема. Віримо, що разом ми вистоїмо у цій боротьбі і вийдемо з неї переможцями! З нами правда! За нами – наші чуйні співвітчизники. 

Протягом тижня  з 18 по 24 квітня ремонтні бригади  АТ «Миколаївобленерго» після масованих обстрілів військами російського агресора відновили постачання електроенергії до близько 48 000 осель мешканців регіону та до 3520 підприємств та організацій.

розміщено в: Основні новини | 0

Ввечері 18 квітня, внаслідок ракетного обстрілу Миколаєва, окупантами було пошкоджено повітряні лінії 150 та 35 кВ. Це призвело до знеструмлення понад 31 000 осель. Оперативними та професійними діями працівників АТ «Миколаївобленерго» вже за 30 хвилин після обстрілу за резервними схемами електропостачання вдалося повернути в домівки миколаївців.

З 19-го по 21 квітня ремонтна бригада АТ «Миколаївобленерго» разом зі співробітниками ДСНС та співробітниками Департаменту ЖКГ (близько 15 фахівців) відремонтували в Миколаєві опору лінії 150 кВ. Конструкція висотою 33 м та вагою понад 5 тон була пошкоджена під час обстрілу обласного центру військами агресора. Роботи були виконані за допомогою автопідйомника та великотоннажного крану. Автопідйомник в користування миколаївцям передали колеги з АТ «Хмельницькобленерго».

На жаль, ворог не полишає спроб захватити наше рідне місто, при цьому наносячи суттєвої шкоди його інфраструктурі. Щодня співробітники нашого Товариства працюють над відновленням пошкоджених ліній електропередачі, аби якнайшвидше відновити сталу роботу мережі. Для цього АТ «Миколаївобленерго» задіює всі доступні ресурси та необхідні для цього матеріали.

Нагадаємо, що минулого тижня Миколаїв та Миколаївська область зазнала десятки ракетних ударів та обстрілів з боку ворожих сил.

Христос воскрес! Воістину воскрес!

розміщено в: Основні новини | 0

Колись ми бажали один одному веселих свят…

Навіть у страшні часи є місце світлим дням.  В день Воскресіння Христова зичимо Вам мирного неба, вільної рідної землі та близьких людей поруч. Ми обов’язково вистоїмо, аби разом відзначати Великі Свята, першим з яких стане наша Перемога. А поки що…

З Великоднем, Миколаїв! З Великоднем, Україно! 

Христос воскрес! Воістину воскрес!

в.о. генерального директора АТ “Миколаївобленерго” Вадим Данилків

Не у безпеці, але максимально захищені. АТ “Миколаївобленерго” потурбувалося про своїх працівників, які ліквідовують наслідки ворожих обстрілів.

розміщено в: Основні новини | 0

Пересидіти у безпечному місці чи, принаймні, триматися подалі від зони обстрілів ворожими силами наших територій співробітники АТ “Миколаївобленерго” не можуть… та й не збираються! Оперативно-відновлювальні бригади підприємства, щойно дізнавшись про пошкодження мереж чи інші аварійні ситуації, прямують на місце події. Чим це може вилитися їм ми, на жаль, маємо реальні приклади – неодноразово техніка Товариства потрапляла під обстріли і лише волею щасливого випадку енергетики не зазнавали поранень.
Та аби зайвий раз не випробовувати долю, Миколаївобленерго придбало бронежилети та інше захисне спорядження, що може вберегти людину від шаленої кулі, уламків снарядів, мін тощо. Тепер бригади, що виїжджають для ліквідації аварійних ситуацій в райони області, де проходять активні бойові дії, укомплектовані всім необхідним для відносно безпечного проведення відновлювальних робіт. Звісно, безпечніше їм було б в укритті, подалі від обстрілів, та наші працівники – справжні патріоти своєї країни та справжні професіонали своєї справи, тож розуміють як важливо забезпечити безперебійне електропостачання особливо зараз, у воєнний час.

Простягнули руку допомоги, та ще й не порожню! АТ “Хмельницькобленерго” не словом, а ділом підтримали миколаївських колег

розміщено в: Основні новини | 0

АТ «Хмельницькобленерго» передано для потреб миколаївських енергетиків спеціальний вантажний повноприводний автопідйомник, що дозволяє виконувати роботи в місцях із ускладненим рівнем, та враховувати конструктивні особливості стріли що дозволяє маневрено і вільно переміщувати персонал в кошику підйомника над можливими перешкодами, наприклад: лінії, дерева, опори контактної мережі тощо.

Раніше для подібних аварійних та планових робіт в мережах  працівники АТ «Миколаївобленерго» змушені були залучати сторонню техніку, та сьогодні і такі можливості є обмеженими через воєнний стан в країні.

Варто зауважити, що це не поодинокий приклад дієвої підтримки “Миколаївобленерго” колегами з міста Хмельницький. Протягом березня-квітня до Миколаєва прибуло декілька гуманітарних вантажів з засобами захисту та продуктами харчування. Так, на потребу енергетиків вже передали більше 4 тисяч банок тушонки. Їх розподілили на потреби оперативно-відновлювальних бригад Товариства – наших працівників, які безпосередньо займаються відновленням електропостачання, виїжджають на місця аварій та годинами, а, коли треба, і днями, роблять все можливе, аби як найшвидше повернути світло в домівки жителів Миколаївщини.

Наслідки обстрілів

розміщено в: Основні новини | 0

В вечорі 18 квітня, в наслідок ракетного обстрілу Миколаєва, окупантами було пошкоджено повітряні лінії 150 та 35 кВ. Без електропостачання залишилося понад 31 000 споживачів. Оперативними та професійними діями працівників АТ «Миколаївобленерго» вже через 30 хвилин після обстрілу електрику вдалося повернути в домівки миколаївців.

На теперішній час працівниками Товариства проводяться роботи з відновлення пошкоджених повітряних ліній. Для найскорішого повернення електропостачання до схеми нормального режиму, АТ «Миколаївобленерго» задіяло всі доступні ресурси та необхідні для цього матеріали.

«Миколаївобленерго» – збитки від війни тільки на контрольованій території склали 320 млн. грн., споживання електроенергії скоротилося на 45%

розміщено в: Основні новини | 0

Збитки від обстрілів ворожих збройних сил РФ тільки на контрольованій території за попередніми оцінками наразі складають 320 млн.грн. При цьому внаслідок зупинки багатьох промислових підприємств корисний відпуск електроенергії скоротився у березні на 45%. Про це 14 квітня під час дискусії Energy Club «Безпека та стабільність енергетичного сектору України під час війни та його післявоєнне відновлення» https://iclub.energy/tpost/bhobd983r1-1404-energy-club-reception повідомив в.о. Генерального директора АТ «Миколаївобленерго» Вадим Данилків.

За попередніми оцінками збитки АТ «Миколаївобленерго» від військової агресії РФ на даний момент складають 320 млн. грн., повідомив 14 квітня  під час дискусії Energy Club «Безпека та стабільність енергетичного сектору України під час війни та його післявоєнне відновлення»  в.о. Генерального директора АТ «Миколаївобленерго» Вадим Данилків.  За даними керівника, внаслідок зупинки багатьох промислових підприємств корисний відпуск електроенергії скоротився у березні на 45% у порівнянні з березнем минулого року. При цьому, він уточнив це не повна картина, бо ні доступу до підрозділів та мереж на тимчасово окупованій території, ні зв’язку з філіями Товариства, наразі не має. А тому оцінити збитки на даний час не уявляться можливим. Проте вони можуть бути більш масштабними, відзначив керівник обленерго. «Наприклад нам достеменно відомо, що в приміщенні однієї з наших філій війська агресора облаштовували штаб», – повідомив Данилків.

Ремонтні бригади АТ “Миколаївобленерго” виконують свою роботу навіть під обстрілами

розміщено в: Основні новини | 0

Автовишка ГАЗ 3309 вирушила в один з районів області, аби відновити пошкодження електромережі. Вона постраждала внаслідок обстрілів окупантів, тож декілька населених пунктів виявилися знеструмленими.

Позиції ворога знаходяться в якихось 15 км від місця аварії і, нажаль, поява ремонтної бригади не лишилася непоміченою. Варто було автомобілю виїхати на відкриту місцевість, як по ньому відкрили вогонь.

Прямого попадання вдалося уникнути, але тепер маємо техніку, що пройшла “бойове хрещення” – про це свідчать численні відмітини на кузові та пробите лобове скло. На щастя, жоден наш співробітник не зазнав поранень! І, хоча й з ризиком для власного життя, та все ж ремонтна бригада змогли виконати відновлювальні роботи та повернути світло в оселі жителів двох миколаївських сіл.

Разом до перемоги!

розміщено в: Основні новини | 0

Перша поставка обладнання та харчових наборів, як гуманітарної допомоги від наших друзів із європейських країн організована під егідою Міненерго надійшла до Миколаївобленерго. Така допомога є суттєвою моральною та матеріальною підтримкою і знак єдності енергетиків України та Європи у боротьбі із всесвітнім Злом.

Кожна людина сучасного світу розуміє важливість стабільного зв’язку доступу до мережі інтернет у нашому світі. На жаль, енергетикам Миколаївщини на власному досвіді довелося оцінити важливість та необхідність сучасних засобів комунікації. Під час бойових дій на теренах області, в результаті пошкоджень електромереж, вишок мобільного зв’язку ми неодноразово втрачали зв’язок із диспетчерськими та й взагалі персоналом філій в цілому, черговим персоналом підстанцій і т.д., що значно ускладнювало проведення оперативних відновлювальних робіт, а подекуди і просто унеможливлювало. Від сьогодні ситуація кардинально покращилася. АТ «Миколаївобленерго» отримало в складі гуманітарної допомоги 16 комплектів Starlink 2 покоління. Це дозволить бути на постійному зв’язку майже усім філіям товариства, а отже і дозволить оперативно відновлювати електропостачання у складних умовах військового часу.

Звичайно, що додаткових 5 бензогенераторів в умовах дефіциту є суттєвою допомогою, що дозволяє не лише оперативно виконувати роботи нашим бригадам, а й допомагає нам тимчасово забезпечити подачу електроенергії важливим суспільним об’єктам для заживленя критично-необхідного обладнання.

І, звичайно, кожен член бригади, відновлюючи електропостачання у полях, відчує підтримку нашої боротьби народами світу, підкріплюючись гарячими обідами та запашною кавою із сухпайків, від щирого серця наданих ірландцями.

Ефективний старт великої гуманітарної місії.

Дуже важливо відчувати, що ми разом йдемо до нашої Перемоги!

Окрема подяка: Міністерство енергетики, Герман Галущенко, Юрій Власенко, Фарід Сафаров за ефективну організацію та координацію надання важливої гуманітарної допомоги.

Світло знову в оселях 17 населених пунктах Березегнігуватівського району

розміщено в: Основні новини | 0

     29 та 30 березня у 17 населених пунктах Березегнігуватького району повністю відновлено електропостачання. Майже два тижні, через руйнування завданні окупаційними військами та окупацію, жителі сіл не мали електроенергії, а почасти води і тепла у своїх домівках.  Завдячуючи героїчним діям наших захисників, у працівників товариства з’явилась можливість провести термінові аварійно-відновлювальні роботи та повернути світло у оселі тисяч сімей.

Відновлено електропостачання повністю: с. Василівка; с. Добре; с. Маліївка; с. Новоолександрівка; с. Нововолодимирівка; с. Новоочаків; с. Новосевастополь; с. Новосергіївка; с. Озерівка; с. Петропавлівка; с. Романівка; с. Семенівка; с. Сергіївка; с. Федорівка; с. Червонопілля; с. Червоний Став;

Частково: смт Березнігувате; с. Калуга.

Окрім того, роботи з відновлення електричних мереж продовжуються і в інших, постраждалих від російського вторгнення, районах. Проводяться роботи як по заміні проводу, на ділянках пошкоджених ліній, так і самих опор, а також їх пошкоджених елементів. Але, на жаль, через дії загарбників відновлювальні роботи постійно призупиняються.

Ми знаємо про кожну оселю, що залишилася без світла, ми працюємо цілодобово, професійно та без вихідних, робимо усе від нас залежне, щоб у оселю кожної сім’ї Миколаївщини якнайшвидше повернути життєво-необхідні речі. На жаль, у деяких випадках ми не можемо терміново відновити електропостачання. Частина Миколаївщини і по сьогоднішній день залишається в тимчасовій окупації. Снігурівка та навколишні села більше 10 днів та до-сьогодні без електрики. Снігурівська філія нашого товариства розграбована та розтрощена. Проте, як тільки з’явиться найменша можливість ми обов’язково та в найкоротший термін повернемо світло та комфорт.

АТ «МИКОЛАЇВОБЛЕНЕРГО» ЗА ОСТАННЮ ДЕКАДУ БЕРЕЗНЯ ВІДНОВИЛО ЖИВЛЕННЯ 66 ТИС. АБОНЕНТІВ У 105 НАСЕЛЕНИХ ПУНКТАХ

розміщено в: Основні новини | 0

АТ «Миколаївобленерго» за останню декаду березня відновило живлення  електрикою 66 173 абонентів у 105 населених пунктах регіону, де мережі постраждали від обстрілів ворожої армії РФ. Роботи здійснювались, в тому числі, і в небезпечних умовах обстрілів території. Відновлено роботу ліній електропередач, що зазнали ушкоджень внаслідок ранкового обстрілу 29 березня.

АТ «Миколаївобленерго» за минулі 10 днів (18-28 березня) відновило живлення  електрикою 66 173 абонентів у 105 населених пунктах регіону. Саме стільки населених пунктів певний час залишалися без електрики внаслідок обстрілів міст і сіл Миколаївської області ворогом – регулярними частими армії РФ.

«В області ворожими військами постійно ушкоджуються об’єкти енергетичної критичної інфраструктури – повітряні лінії 6, 10, 35, 150 кВ, трансформаторні підстанції 35, 150 кВ,  трансформаторні підстанції 35кВ. Декілька місць ворог обстрілював відразу ж після відновлення проводів та обладнання, тому ремонт ліній і підстанцій приходилося здійснювати двічі, а то й тричі. Проте ремонтні бригади, не дивлячись на постійні обстріли частини Миколаївщини, цілодобово, в режимі 24\7  здійснювали і продовжують здійснювати відновлення енергопостачання»,- повідомив В.о директора Вадим Данилків.

28 березня ремонтно-відновлювальні роботи на силовій підстанції 330 кВ «Миколаївська» дозволили ввести в дію 5 повітряних ліній 150кВ східної частини нашої області. 5 крупних силових підстанцій 150кВ було підключено до електромереж по схемі нормального режиму у Баштанському, Новобузькому та Казанківському районах, таким чином електропостачання було повернене 31 000 споживачів.

У місті Миколаєві та в області працівниками АТ «Миколаївобленерго» продовжуються ремонтні роботи на повітряних лініях 150кВ та 35кВ, які зазнали значних пошкоджень під час проходження бойових дій. Так, 29 березня у місті Ммколаїв було відновлено робіту високовольтних ліній електропередач, що зазначили ушкоджень вранці цього дня.

За словами  керівника «Миколаївобленерго», енергетики створюють резервні схеми живлення електрикою міст регіону шляхом встановлення перемичок.

Дякуємо АТ «Хмельницькобленерго» за надану гуманітарну допомогу

розміщено в: Основні новини | 0

АТ «Миколаївобленерго» висловлює щиру подяку працівникам та керівництву АТ «Хмельницькобленерго» за надану гуманітарну допомогу працівникам АТ “Миколаївобленерго”, що наполегливо та самовіддано  виконують роботи з відновлення пошкодженої, а подекуди і зруйнованої, електромережі Миколаївщини. Зараз, як ніколи раніше, перед обличчям агресора, важливо єднання задля наближення перемоги України в цій жорстокій та руйнівній війні.

Дякуємо вам за вашу допомогу і підтримку. Разом до перемоги!

Сайт АТ «Хмельницькобленерго»  https://hoe.com.ua/

Ушкоджено значну кількість об’єктів електричних мереж

розміщено в: Основні новини | 0

 Через ворожі обстріли м. Миколаєва  11 та 12 березня 2022 ушкоджено значна кількість об’єктів електричних мереж АТ «Миколаївобленерго», в тому числі:

  • устаткування підстанції напругою 150/35/6кВ «Нова», де відключився силовий трансформатор та вийшов з ладу вимикач напругою 35 кВ;
  • повітряна лінія напругою 35кВ «Нова-Больнична», дроти якої  неподалік від ТЦ «Епіцентр» було перебито осколками;
  • повітряні лінії напругою 35кВ та 150кВ, що живлять Миколаївський глиноземний завод через ушкодження осколками дротів та ізоляції, внаслідок чого завод лишився повністю знеструмленим на період понад добу;
  • трансформаторна підстанція 10(6)/0,4 кВ № 1014 на вулиці Троїцька, через пряме попадання боєзаряду;
  • три силові трансформатори 10(6)/0,4 кВ в Інгульському районі через влучання осколків.

12 березня 2022 року працівниками АТ «Миколаївобленерго» проводилися відновлювальні роботи на підстанціях та повітряних лініях електропередач.

На цей час персоналом служби підстанцій було виконано заміну пошкодженого масляного вимикача на ПС-150/35/6 «Нова». Відремонтовано повітряні лінії 35 кВ «Нова- Больнична» та «Октябрьська – МГЗ». Живлення Миколаївського глиноземного заводу відновлено.

Заміну та ремонт пошкодженого обладнання 10(6)/0,4 кВ виконано в повному обсязі.

Працівники АТ «Миколаївобленерго» докладають максимум зусиль та використовують усі доступні можливості аби відновити електропостачання знеструмленим споживачам.

Все буде УКРАЇНА!

Миколаївці на енергетичному фронті України

розміщено в: Основні новини | 0

Не зважаючи на воєнний стан енергетична система України продовжує працювати, чим доводить свою надійність.

Міністерство енергетики України, обленерго, електропостачальники роблять усе можливе, щоб забезпечити електричною енергією кожного українця, але для її виробітку, закупівлі палива для станцій, негайного і невідкладного ремонту мереж, які зазнають пошкодження в результаті обстрілів та диверсій, потрібні кошти.

І зараз стабільне енергопостачання підвалів, де знаходяться укриття, бомбосховищ, де рятуються мирні жителі під час авіаударів, лікарень, де надають допомогу постраждалим – це відповідальність кожного українця.

Кожна копійка, сплачена за спожиті енергоносії, в тому числі і за спожиту електроенергію – це Ваш посильний внесок у допомогу в захисті нашої рідної країни!

Наші захисники зараз віддають життя за захист наших інтересів, а ми з вами просто зобов’язані забезпечити їх нормальний тил, умови, в яких їм можуть надати допомогу. 

Миколаївські енергетики щодня несуть посилене чергування стратегічних енергетичних об’єктів, високовольтних підстанцій, підстанцій, які живлять об’єкти критичної інфраструктури. Також виділяють транспорт для потреб тероборони, надають фахову допомогу з підключення блок постів до світла інших об’єктів, які зараз задіюються до оборони території.

 Вносячи свою лепту до перемоги, енергетики натомість просять кожного долучитися до відстоювання нашої країни перед ворогом на енергетичному фронті.

Зараз як ніколи потрібно зберегти платіжну дисципліну, яка є запорукою енергетичної безпеки нашої держави. Оплачений вами рахунок за спожиту електроенергію – це ваш внесок у нашу перемогу!

Разом до Перемоги! Все буде Україна!

Миколаївобленерго закликає бути пильними, недовіряти підозрілим людям та попереджати про мітки та позначки на електрообладнанні і підстанціях

розміщено в: Основні новини | 0

Шановні мешканці міста Миколаєва та області, просимо про вашу допомогу! Якщо ви помітили підозрілих людей не в формі обленерго чи не марковану нашим логотипом техніку поблизу підстанцій, а також підозрілі помітки чи позначки на електрообладнанні, підстанції тощо – будь ласка, повідомте  проце поліцію або АТ «Миколаївобленерго» будь-яким доступним для Вас способом.

(0 (800) 504-001 callcentr АТ «Миколаївобленерго»)

Російська енергосистема відправляйся слідом за російським військовим кораблем!

розміщено в: Основні новини | 0

«Автономна робота української енергосистеми протягом 24-26 лютого пройшла успішно і довела нашу спроможність працювати в ізольованому режимі. І все це в умовах ракетних обстрілів, запеклих боїв і спроб ворога атакувати об’єкти критичної інфраструктури»,  – підкреслив очільник Міненерго.

Українська енергосистема довела здатність підтримувати необхідну частоту 50 Гц в різних режимах роботи та надійність і безпеку енергопостачання українським споживачам навіть в умовах військової агресії.

Робота в ізольованому режимі, як передбачено Угодою про умови майбутнього об’єднання української та європейської енергосистем, мала проводитися у два етапи: у зимовий та літній періоди.

Повернення енергосистеми України в об‘єднану з Росією та Білоруссю мережу після випробувань було заплановане на 27 лютого.  Водночас ворог відкоригував плани щодо подальшоі роботи ОЕС України.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/news/energosistema-ukrayini-ne-povernetsya-na-paralelnu-robotu-z-obyednanoyu-energomerezheyu-rf-ta-rb-german-galushchenko